Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oznacza, że polska komisja może zwrócić się o pomoc do zagranicznych ekspertów - tłumaczy szef MSZ. Witold Waszczykowski potwierdza, że rząd Beaty Szydło chce na nowo wyjaśnić okoliczności tragedii, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku:

"Oczywiście polska komisja będzie miała możliwość zwrócenia się po ekspertyzy, doradztwo zagraniczne. Jeśli gdziekolwiek wypowiadałem się o umiędzynarodowieniu to w tym kontekście, że Polska komisja może zwrócić się do ekspertów i po ekspertyzy międzynarodowe" - powiedział.

Dwa dni temu szef MON Antoni Macierewicz mówił dziennikarzom w Sejmie, że w przyszłym tygodniu powinny się skończyć prace nad utworzeniem komisji badania wypadków lotniczych w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Reklama

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.