Wraca sprawa ewentualnego odtajnienia aneksu do raportu o likwidacji WSI. Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla TVN24 stwierdził, że ta kwestia nie jest obecnie najważniejszą sprawą dla Polaków.

Jak mówił prezydent, sprawa ewentualnej publikacji dokumentu zostanie rozważona. "W tej sprawie zostanie podjęta decyzja. Ja żadnej decyzji w tej sprawie nie ogłaszam w tej chwili" - powiedział Andrzej Duda, dodając, że nie rozmawiał na ten temat z Antonim Macierewiczem. Przyznał również, że do tej pory nie zapoznał się z treścią aneksu. "Uważam, że ta sprawa nie jest w tej chwili najważniejsza. Ja mam znacznie poważniejsze sprawy do załatwienia" - przekonywał prezydent.

O likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych w 2006 roku zdecydował Sejm. Wówczas rozwiązanie WSI poparło 375 posłów, 48 było przeciw. W miejsce WSI powołano Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i Służbę Wywiadu Wojskowego. Likwidatorem WSI został Antoni Macierewicz. Wynikiem prac komisji weryfikacyjnej jest raport z lutego 2007 roku, dokumentujący pozaprawne działania tych służb.