"Silna gospodarka, wyższe płace" - to nowe hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej rzeczniczka sztabu Joanna Mucha mówiła, że jest to nawiązanie do przedstawionego niedawno nowego programu wyborczego partii.

Opiera się on na tym, by podnieść jakość zatrudnienia oraz by płace były wyższe - tłumaczyła posłanka. Jej zdaniem, w ten sposób zostanie podniesiona jakość życia Polaków. Podkreśliła, że to jest cel PO na kolejne cztery lata. "To jest nasz pomysł na gospodarkę, na reformę systemy pracy, który jest całościowy, kompleksowy, który nie rujnuje państwa" - powiedziała Joanna Mucha.

Szef sztabu Marcin Kierwiński mówił, że przez ostatnie 8 lat rząd Platformy modernizował kraj. Teraz przyszedł czas - przekonywał - by zmienić życie Polaków. Chodzi o to, by obywatele mogli powiedzieć, że zarabiamy więcej, że doganiamy Zachód jeśli chodzi o zasobność naszych portfeli - wyjaśniał Marcin Kierwiński. Powiedział, że dlatego PO proponuje zmiany dotyczące rynku pracy oraz podatków.

Reklama

Marcin Kierwiński wyjaśnił też, że Platforma proponuje zmiany w systemie podatkowym dopiero teraz, ponieważ po 8 latach udało się uzdrowić finanse publiczne, a Komisja Europejska zdjęła z nas procedurę nadmiernego deficytu.