Partia KORWiN apeluje do prezydenta o ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku. Przed Pałacem Prezydenckim przedstawiciele ugrupowania przypomnieli, że Andrzej Duda przed wyborami obiecał ją Polakom, nie złożył dotąd projektu ustawy, choć to prosty dokument.

Prezes partii Janusz Korwin-Mikke jest zdania, że prezydent Duda połowicznie wywiązał się ze swoich największych obietnic: w trakcie kampanii proponował obniżenie wieku emerytalnego oraz zmianę ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. By ustawa weszła w życie w tym roku budżetowym prezydent musiałby przygotować projekt ustawy jeszcze w tym tygodniu - powiedział Korwin-Mikke.

Przemysław Wipler argumentował, że ustawa jest prostym dokumentem, ale Sejmowi pozostało już tylko jedno posiedzenie, a nowy parlament może się nie wyrobić z jej przyjęciem do końca listopada. Ustawa jest w opinii posła pilna, ponieważ musi zostać opublikowana do końca listopada aby weszła w życie od 1 stycznia przyszłego roku. To czy tak się stanie, miałoby być według polityka miarą wiarygodności Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Przed Pałacem Prezydenckim przedstawiciele ugrupowania zaprezentowali gotowy projekt ustawy, który dziś ma zostać przekazany kancelarii prezydenckiej, by Andrzej Duda mógł go złożyć w Sejmie, a także zapowiedzieli wysłanie tego dokumentu do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.