Nowi doradcy prezydenta. Andrzej Duda wyręczył nominacje Urszuli Doroszewskiej oraz Barbarze Fedyszak-Radziejowskiej. Z kolei na stanowiska doradców społecznych powołani zostali Paweł Mucha, Andrzej Pawlikowski, Irena Zofia Romaszewska, Zdzisław Sokal i Andrzej Zybertowicz. Ponadto Zdzisław Sokal został równocześnie przedstawicielem prezydenta w Komisji Nadzoru Finansowego. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Pruskiego.

Andrzej Duda zwracając się do nowo powołanych doradców stwierdził, że wszyscy powołani dziś doradcy są ekspertami w swoich dziedzinach, a nie koniunkturalistami, oportunistami czy konformistami. - Jesteście fachowcami niezależnie myślącymi, odważnymi, którzy nigdy nie poświęcali idei której służą, wizerunku i opinii dla jakichś krótkoterminowych zysków, stanowisk czy miałkiej sławy. I za to Państwu bardzo dziękuję - mówił prezydent.

Urszula Doroszewska pracowała już w kancelarii za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, była m.in. zastępcą dyrektora Biura Spraw Zagranicznych. Z kolei Barbara Fedyszak-Radziejowska to była działaczka opozycyjna i profesor socjologii. W przeszłości z nominacji prezydenta Kaczyńskiego zasiadała w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Z kolei Andrzej Zybertowicz jest od niedawna etatowym doradcą Biura Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie odpowiada za kwestię służb specjalnych.