Rosyjski prokurator zażądał odsunięcia od procesu adwokatów Nadii Sawczenko. Dziś w Doniecku, na rosyjsko - ukraińskim pograniczu rozpoczął się proces ukraińskiej deputowanej. Kobieta jest oskarżona o udział w zabójstwie pracowników telewizji „Rossija”.

W trakcie rozprawy prokurator zgłosił wniosek o odsunięcie od procesu obrońców Ukrainki. W jego opinii, adwokaci przeczą sobie nawzajem, czym rzekomo naruszają prawo oskarżonej do obrony. Nadia Sawczenko poinformowała, że jeśli sąd przychyli się do tego wniosku, ogłosi głodówkę.

Kolegium sędziowskie po krótkiej naradzie odrzuciło wniosek prokuratora twierdząc, że nie widzi podstaw do odsuwania adwokatów od sprawy. Obrońca Ukrainki, Ilia Nowikow, w rozmowie z Polskim Radiem wielokrotnie przekonywał, że nie spodziewa się uczciwego postępowania ze strony oskarżycieli.

Nadia Sawczenko została w czerwcu ubiegłego roku uprowadzona z terytorium Ukrainy przez separatystów i przekazana rosyjskim służbom. Te za wszelką cenę chcą udowodnić, że to ona stoi za śmiercią dwóch pracowników telewizji „Rossija”.