Brytyjski gwiazdor Elton John padł ofiarą żartu dwóch rosyjskich komików, którzy zadzwonili doń, udając prezydenta Władimira Putina i jego rzecznika Dmitrija Pieskowa. Elton John próbował nawiązać kontakt z Putinem, aby wpłynąć na traktowanie gejów i lesbijek w Rosji.

Przed ujawnieniem wczoraj żartu w rosyjskiej telewizji piosenkarz był przekonany, że naprawdę uzyskał dostęp do Putina i w poniedziałek dziękował mu na Instagramie pisząc, że oczekuje teraz "spotkania twarzą w twarz, by omówić równouprawnienie społeczności homoseksualnych w Rosji".

Autorzy żartu podzielili się rolami. Rzekomy prezydencki rzecznik zapewnił piosenkarza, że będzie tłumaczył jego rozmowę z Putinem, po czym odezwał się sam rzekomy prezydent, mówiąc, że docenia wkład Sir Eltona w światową kulturę muzyczną i w walkę o prawa człowieka".

Reklama

Żart nie ośmieszył jednak 68-letniego Eltona Johna aż tak bardzo, bo - jak przyznał wcześniej w rozmowie z BBC - nie spodziewał się nawet, że zostanie potraktowany poważnie. Jak mówił, chciałby usiąść i porozmawiać z Putinem o uprzedzeniach wobec homoseksualistów, ale może prezydent wyśmieje go i zamykając za nim drzwi powie: "Cóż to za
kompletny idiota". "Ale przynajmniej będę miał czyste sumienie, że spróbowałem" - powiedział Eltoin John BBC.


Tymczasem Kreml zdementował fakt rozmowy Putin-Elton John i polecił komikom przeprosić piosenkarza.