PiS niezmiennie na czele sondaży. W badaniu Ipsos dla TVP Info na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 35 procent ankietowanych, co daje możliwość samodzielnych rządów.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Do Sejmu weszłyby jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza i PSL. Gdyby wybory odbywały się dziś, to wygrałby je PiS wraz z koalicjantami - Solidarną Polską i Polską Razem. Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 35 procent respondentów, co w przeliczeniu daje 235 mandatów w Sejmie, czyli samodzielną większość. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z 24-procentowym poparciem. Na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza, na które chce głosować 9 procent ankietowanych.

Na Zjednoczoną Lewicę zamierza oddać głos 6 procent badanych, ale ugrupowanie nie dostałoby się do Sejmu ze względu na 8-procentowy próg dla wyborczych koalicji.

Do parlamentu weszłoby natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z 5-procentowym poparciem.

Pozostałe ugrupowania ujęte w badaniu - KORWiN (4 procent) i Nowoczesna (również 4 procent) - znalazły się poniżej progu wyborczego. 11 procent ankietowanych jeszcze nie wie na kogo oddać głos. Według badania, frekwencja wyniosłaby 51 procent.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 10-11 września na grupie 1005 dorosłych mieszkańców Polski.