Poparcie koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski wzrosło o 1 punkt procentowy w porównaniu z sondażem z 24 sierpnia. Platforma Obywatelska zanotowała spadek o 2 punkty procentowe. O 2 punkty procentowe spadło poparcie dla Zjednoczonej Lewicy.

Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z wynikiem 25 proc., a dalej Zjednoczona Lewica z 9 proc.

"W Sejmie znalazłaby się również partia Ryszarda Petru - Nowoczesna - z gronem wyborców na poziomie 7 proc. (2 punkty proc. wzrostu). Na ugrupowanie Kukiz'15 głosowałoby 6 proc. respondentów - tyle samo, co w badaniu z 24 sierpnia, ale o połowę mniej niż wykazał sondaż z 11 sierpnia" – napisano w komunikacie.

"Poparcie dla partii KORWiN oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego deklaruje po 5 proc. ankietowanych. Każda z nich zanotowała wzrost o 1 punkt procentowy" - dodano.

Reklama

Według Millward Brown rozkład sił w Sejmie wyglądałby następująco: PiS - 228 mandatów, PO - 142 mandaty, Zjednoczona Lewica - 42 mandaty, Nowoczesna - 27 mandatów, Kukiz 15' - 10 mandatów, KORWiN - 7 mandatów, PSL - 2 mandaty, Mniejszość Niemiecka - 2 mandaty.

Szacowana przez Millward Brown frekwencja wyniosłaby 39 procent.

Badanie wykonano telefonicznie 7 września na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1002 Polaków na zlecenie "Faktów"