Prezes Fundacji Estera Miriam Shaded ma kandydować do Sejmu z warszawskiej listy partii KORWIN. Organizacja zajmuje się sprowadzaniem do Polski syryjskich chrześcijan.

Poseł Przemysław Wipler powiedział, że partia KORWIN zaprosiła Miriam Shaded na swoje listy nie stawiając jej żadnych warunków. Dodał, że prowadząc kampanię i sprawując mandat będzie ona całkowicie niezależna. Nie jest członkiem partii KORWiN i nie będzie musiała tłumaczyć się z wypowiedzi i poglądów Janusza Korwin-Mikkego.
Wyjaśnił, że o zaproszeniu Miriam Shaded na listy zadecydowała jej jasna postawa w kwestii poważnego zagrożenia dla Polski, które wynika z kryzysu imigranckiego.
Miriam Shaded powiedziała, że niezwykle ważne jest pomaganie chrześcijanom, którzy są dyskryminowani na Bliskim Wschodzie. Jej zdaniem, obecna polityka imigracyjna przyjmuje wszystkich "jak leci" i nie skupia się na pomocy eksterminowanym.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie nie odpowiedziała na pytanie ile spośród sprowadzonych przez nią osób pozostało w Polsce, a ile wyjechało do Niemiec. Jej zdaniem, nie jest to istotne, najważniejsze, że uratowała im życie. Dodała też, że nie zależy jej na głosach i na polityce, ale jest gotowa służyć Polakom w kwestii pomocy uchodźcom.