W Stanach Zjednoczonych dziś pierwsza telewizyjna odsłona walki kandydatów republikańskich o nominacje partyjną do przyszłorocznych wyborów prezydenckich. W zorganizowanej przez telewizję FOX News debacie weźmie udział 10 kandydatów.

Już 17 osób z ramienia republikanów zgłosiło chęć startu w wyścigu do Białego Domu. Zwycięzca w wewnątrzpartyjnych wyborach, które rozpoczną się na początku roku, stanie do ostatecznej rywalizacji z kandydatem demokratów. Znana ze swoich konserwatywnych poglądów stacja FOX News organizuje dziś pierwszą debatę telewizyjną. Weźmie w niej udział 10 republikanów, którzy w ostatnich miesiącach- według badań opinii publicznej- mieli największe poparcie.

Pierwsza trójka jest dość zaskakująca. To znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi miliarder oraz magnat nieruchomości Donald Trump, gubernator Wisconsin Scott Walker oraz były gubernator florydy, syn i ojciec poprzednich prezydentów USA Jeb Bush. Ze względu na ograniczenie czasowe każdy z kandydatów będzie miał 10 minut na odpowiedź.

W Stanach Zjednoczonych debaty prawyborcze maja duży wpływ na opinie publiczna, gdyż na ich podstawie wyrabia sobie ona zdanie na temat poszczególnych polityków walczących o nominacje.