Placówki, w których osoby starsze będą mogły aktywnie spędzać czas i gdzie znajdą kompleksową opiekę. Mowa o dziennych domach opieki Senior Wigor.

Premier Ewa Kopacz wręczyła promessy samorządom, które otrzymały dofinansowanie na ich tworzenie. W całej Polsce w tym roku powstanie 119 takich placówek, najwięcej w województwie śląskim i wielkopolskim.
Jak mówiła premier, w każdej z nich miejsce znajdzie około 20 seniorów. Wyjątkowa placówka powstanie w Dąbrowie Górniczej, gdzie przygotowanych będzie blisko 135 miejsc dla osób starszych.

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który był obecny przy wręczaniu promes podkreślił, że projekt powinien być kontynuowany i rozwijany w kolejnych latach.
"To program na wiele lat, który jest Polsce potrzebny. Są tysiące osób, które czekają na tego typu placówki" - dodał minister. Premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że program Senior Wigor to realizacja zapowiedzi z jej expose. Pomysł powstania dziennych domów opieki wsparli również sami seniorzy m.in. Stanisław Kowalski - 104-letni rekordzista świata w bieganiu, czy DJ Wika.