Znane są szczegóły zabójstwa Borysa Niemcowa. Jak twierdzi dziennik „Kommiersant”, o motywach przestępstwa i przygotowaniach do niego opowiedział jeden z podejrzanych Anzor Gubaszew. Mężczyzna twierdzi, że była to zemsta za antyrosyjskie i antyislamskie wypowiedzi zastrzelonego polityka.

Borys Niemcow zginął od strzału w plecy, w nocy 28 lutego, na Wielkim Moście Moskworeckim, niedaleko murów Kremla. Anzor Gubaszew składając zeznania przyznał, że od dawna obserwował opozycjonistę. Nie podobały mu się jego poglądy i oceniał jego działalność -„jako szkodliwą i plamiącą dobre imię kraju”.

Przy tym oskarżył Niemcowa o działanie na zlecenie i za pieniądze USA. -„Jeśli byłoby trzeba zastrzeliłbym też Obamę” - cytuje wypowiedź podejrzanego dziennik „Kommiersant”. Opowiadając o przygotowaniach do zabójstwa Gubaszew zaznaczył, że on i inni podejrzani nie działali na czyjekolwiek zlecenie. Obecnie w moskiewskim areszcie przebywa pięć osób. Część z nich odrzuca oskarżenia o współudział w zabójstwie opozycyjnego polityka