Polityk powiedział w Radiowej Trójce, że nikt tak do końca nie wie, o co dokładnie chodzi Pawłowi Kukizowi, ale na pewno nie jest to zmiana ustroju Polski.

- Czy chodzi o to, żeby zlikwidować koryto, czy zajmować się tym, które świnie są przy korycie - to są dwie różne sprawy - mówi Korwin-Mikke, dodając, że Kukizowi chodzi właśnie tylko o zmianę "świń".

Janusz Korwin-Mikke powiedział też, że jako przeciwnik demokracji od dawna jest za wprowadzeniem JOW-ów, które - jego zdaniem- ją ograniczają. Zdaniem Korwin-Mikkego, wpływ jednomandatowych okręgów wyborczych na zmianę życia politycznego w Polsce będzie jednak znikomy.

Reklama

Polityk odniósł się też do propozycji Brukseli, aby przyjmować masowo uchodźców z Afryki i Syrii. Jego zdaniem Polska powinna przyjmować tylko tych imigrantów, którzy chcą u nas pracować i wnieść umiejętności w rozwój naszego kraju, a propozycje masowego przyjmowania imigrantów to nieporozumienie.

Na wczorajszym Szczycie w Brukseli ustalono, że państwa wspólnoty przyjmą 60 tyś. uchodźców. Rozmieszczenie uchodźców w Unii Europejskiej będzie dobrowolne
Chodzi o ulokowanie 40 tysięcy uchodźców, którzy dotarli na stary kontynent przez Morze Śródziemne. Unia przyjmie także dodatkowo 20 tysięcy migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.