Przygotowuje się też do startu w wyborach do Sejmu i Senatu. Poseł Przemysław Wipler poinformował, że KORWiN wystawi listy partyjne i zaprosi na nie środowiska reprezentujące podobne wartości i program.

Nie będzie to środowisko Pawła Kukiza, który zdaniem Janusza Korwin-Mikkego chce wszystkie problemy rozwiązać przy pomocy JOW-ów, a według Przemysława Wiplera nie ma programu i sam nie wie dokąd idzie.

Janusz Korwin-Mikke wezwał do głosowania w wyborach parlamentarnych na każdego - byle nie na PiS. Jego zdaniem, "w rękach jednej partii nie może być i prezydent i rząd bo będą się nawzajem kryli i znowu powstanie jedna sitwa".

Reklama

Podczas konferencji w Sejmie przedstawiono też szefową kampanii referendalnej Agatę Banasik. Przemysław Wipler powiedział, że jest ona jedną z najwybitniejszych działaczek partii. Zauważył, że obecnie w polskiej polityce jest zielone światło dla kobiet.

Agata Banasik oświadczyła, że partia KORWiN przedstawi swoje stanowisko w sprawie pytań referendalnych w ciągu kilku dni. Dodała, że według wielu konstytucjonalistów wynik referendum w sprawie JOW-ów i tak nie będzie wiążący.

Janusz Korwin-Mikke wezwał do głosowania w wyborach parlamentarnych na każdego - byle nie na PiS. Jego zdaniem, w rękach jednej partii nie może być i prezydent i rząd bo będą się nawzajem kryli i znowu będzie jedna sitwa.