Sensacyjność wyboru mojej osoby na szefa sztabu wyborczego PiS polega na tym, że nie jestem politykiem z pierwszych stron gazet. Mam nadzieję, że nie zawiodę - mówił w radiowej Trójce Stanisław Karczewski. Wicemarszałek Senatu został wczoraj przedstawiony w nowej roli przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Stanisław Karczewski jest przekonany, że sprawdzi się w tej pracy. "Jestem człowiekiem mocno poukładanym, z wielkim temperamentem, mam bardzo dużo energii i taka osoba jest potrzebna na takie stanowisko" - mówił gość radiowej Trójki.

Karczewski uważa, że PiS wystawiło najlepszą z możliwych kandydatur, jeśli chodzi o tekę premiera. Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Beata Szydło jest na dziś lepszą kandydaturą niż Jarosław Kaczyński. "Wybraliśmy Beatę Szydło nie dlatego, że jest lepsza, ale dlatego że uważamy, że teraz byłoby najlepiej dla Polski jeżeli ona zostanie premierem" - powiedział.

Wicemarszałek Senatu uważa, że Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest dobrym kandydatem na marszałka Sejmu. "To jest bardzo zła droga, uważam, że premier Kopacz powinna dokonać innego wyboru" - powiedział. Tłumaczył, że Kidawa-Błońska pełni funkcję rzecznika rządu PO i jako były rzecznik nie będzie traktowała jednakowo wszystkich posłów.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski jest od wczoraj szefem sztabu PiS w kampanii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Pierwszym zastępcą został Joachim Brudziński. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawiając kandydaturę Stanisława Karczewskiego podkreślił, że jest to człowiek doświadczony politycznie, pełniący ważną funkcję państwową, mający za sobą wiele kampanii wyborczych.