Tylko 17 procent poparcia dla Platformy Obywatelskiej i trzecie miejsce w sondażu Millward Brown dla TVN i TVN24. Na czele Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 25 procent badanych. Gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, do Sejmu dostałyby się cztery partie polityczne.

W najnowszym sondażu wysoko plasują się dwie nowe siły polityczne - ugrupowanie Pawła Kukiza oraz stowarzyszenie Nowoczesna.pl Ryszarda Petru. Paweł Kukiz choć zapowiada, że nie będzie tworzył partii, może liczyć w sondażach partii politycznych na 20 procent poparcia. Daje mu to drugie miejsce - za PiS-em, a przed Platformą Obywatelską. Czwarte jest stowarzyszenie Nowoczesna.pl, które może liczyć na 10 procent poparcia.

Według Millward Brown, poza Sejmem znalazły by się SLD i KORWIN, które mogą liczyć na 4 procent poparcia, PSL z 3-procentowym poparciem oraz Twój Ruch (2 procent poparcia) oraz Ruch Narodowy (1 procent).

Reklama

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown 1 czerwca 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 osób pełnoletnich.