"Sojusz młodych ze starymi doprowadził do wygranej Andrzeja Dudy" - taką opinię wyraził amerykański dziennik "Los Angeles Times" w artykule na temat wyborów prezydenckich w Polsce.

"Los Angeles Times" pisze, że zwycięstwo Andrzeja Dudy zwiększa szanse Prawa i Sprawiedliwości na pokonanie Platformy Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych. Amerykańska gazeta tłumaczy zwycięstwo Andrzeja Dudy faktem, że sukces gospodarczy naszego kraju nie był odczuwany w równym stopniu przez wszystkich Polaków - starsze pokolenie było odsunięte od boomu gospodarczego przez dwie dekady, a młodzi byli w nieproporcjonalnym stopniu udziałowcami 11 proc. bezrobocia. "Młodzi i starzy połączyli siły i dali zaskakujące zwycięstwo konserwatywnemu populiście Andrzejowi Dudzie" - pisze "Los Angeles Times".

Gazeta przypomina obietnice wyborcze prezydenta-elekta, takie jak przywrócenie wieku emerytalnego na poziomie 65 lat czy zwolnienie z podatku dochodowego najbiedniejszych. Gazeta podaje kalkulacje brytyjskiego "Finacial Times", że obietnice te mogą kosztować 67 miliardów dolarów.

"Los Angeles Times" ponadto zauważa, że w kwestiach światopoglądowych poglądy Andrzeja Dudy są bliskie stanowisku Watykanu.