Prezydent Bronisław Komorowski wraz z przywódcami innych państw weźmie udział w wielkim marszu przeciwko terroryzmowi w Tunisie. Ma on upamiętnić ofiary ataku na muzeum Bardo. 18 marca zamachowcy zabili tam ponad 20 osób, w tym trzech Polaków.

Wizyta prezydenta Komorowskiego w stolicy Tunezji rozpocznie się od spotkania w Parlamencie z szefami państw uczestniczących w marszu. Swój udział zapowiedzieli m.in. prezydent Francji Francois Hollande, włoski premier Matteo Renzi i palestyński przywódca Mahmud Abbas. Delegacje państw przejdą w marszu do Muzeum Bardo, gdzie nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary zamachu terrorystycznego. Zginęli tam m.in. turyści z Polski, Japonii, Francji i Włoch. Przywódcy państw złożą wieńce, mają też przejść do miejsc zamachu w muzeum.

Marsz w Tunisie ma być wielkim gestem solidarności przeciwko terroryzmowi.

Hasłem „Le Monde est Bardo” (Świat jest Bardo) nawiązuje do marszu, który odbył się w Paryżu po zamachu na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”.
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że będzie reprezentować państwo polskie w marszu solidarności z ofiarami i wszystkimi zwalczającymi zjawisko terroryzmu.

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi napisał na twitterze „Wszyscy zjednoczeni przeciwko terroryzmowi! Rendez-vous niedziela 29 marca”. Szef państwa zaapelował też do rodaków, by uczestnicząc w marszu, wyrazili wolę walki z terroryzmem.