W Starym Sączu rozpoczyna się dziś trzydniowy maraton po najciekawszych zakątkach świata-V Jubileuszowy Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura. Dziś specjalny blok reporterów. Gościem specjalnym będzie między innymi Jacek Hugo -Bader, autor głośnej i kontrowersyjnej książki „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak.

Spotkanie autorskie będzie poświęcone właśnie tej wyprawie, która miała na celu odnalezienie i pochowanie ciał Macieja Berbeki i Tomka Kowalskiego, którzy zaginęli w drodze powrotnej po zdobyciu szczytu zimą. Tylko ciało Kowalskiego udało się odnaleźć. Książka wywołała falę krytyki, szczególnie wśród środowiska zakopiańskich himalaistów, autora posądzono między innymi o plagiat i przekłamania.

Dziś odbędzie się również spotkanie z autorką książki "Lalki w ogniu", Pauliną Wilk. Pozycja również wywołała szereg kontrowersji bo odwróciła utrwalony dotychczas obraz Indii. Otwarcie imprezy o godz. 18.00. Podczas festiwalu oprócz spotkań z podróżnikami będę odbywać się specjalne warsztaty i koncerty. Zaplanowano również nocną wyprawę wysokogórską.