Klub parlamentarny Twojego Ruchu od wielu lat nieprawidłowo rozliczał swoich pracowników – informuje RMF FM. W klubie trwa egzekucja ZUS.

Do nieprawidłowości w rozliczaniu miało dochodzić od początku kadencji. Chodzi m.in. o zaniżanie składek płaconych do ZUS za pracowników, ale też były przypadki całkowitego nierozliczania zatrudnionych. Chodzi o kwotę prawie 200 tys. zł.

"Nie wpłynął do nas żaden tytuł egzekucyjny, nie doszło do żadnych poważnych uchybień w opłacaniu składek na ZUS przez nasz klub parlamentarny" - tak doniesienia reporterów RMF FM komentują władze klubu partii Janusza Palikota.

"Asystent Palikota powołuje się na kontrolę prowadzoną przez Kancelarię Sejmu, która - jak twierdzi - wykazała jedynie drobne opóźnienia w opłacie składek - te miały już zostać zapłacone. Problem w tym, że ta kontrola dotyczyła jedynie zeszłego roku. ZUS bada okres od początku kadencji. W niektórych przypadkach chodzi o zaniżanie składek płaconych do ZUS za pracowników klubu. Były i jednak przykłady całkowitego nierozliczania zatrudnionych. ZUS wszczął egzekucję w tym tygodniu. Poskarżył mu się jeden z pracowników klubu partii Janusza Palikota. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wszczął więc kontrolę" - czytamy na stronie rmf24.pl.