To już pewne, Rada Ministrów wesprze stołeczny samorząd w odbudowie jednej z największych przepraw w kraju.

Potrzeba na to 110 milionów złotych. Rząd gwarantuje 55 milionów. Jak powiedział wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak, pieniądze znajdą się zapewne w budżecie Zarządu Dróg Miejskich. Podkreślił, że na razie miasto musi wyłożyć całą kwotę. Dopiero, kiedy rządowe środki wpłyną na samorządowe konta, można będzie zwrócić zabrane pieniądze. Wiceprezydent dodał, że trzeba będzie przeprowadzić korekty w budżecie miasta. Prawdopodobnie samorządowcy sięgną po środki z Zarządu Dróg Miejskich.

Odbudowa Mostu Łazienkowskiego może potrwać kilkanaście miesięcy. Do tego czasu w mieście będą obowiązywać objazdy. Prawo i Sprawiedliwość żąda od władz Warszawy wyjaśnień dotyczących samego pożaru, jak i tego, co się działo później. Radny Dariusz Figura wymienia cztery najważniejsze pytania. Chce się dowiedzieć, dlaczego w Warszawie mosty nie są monitorowane. Zamierza się zapytać o przyczyny pożaru, a także o objazdy. Radny chce też wiedzieć, kiedy rozpocznie się odbudowa mostu i ile czasu będzie trwała.

Do pożaru Mostu Łazienkowskiego doszło 14 lutego. Spłonęły wtedy drewniane elementy konstrukcji. Po oględzinach okazało się, że stalowa konstrukcja także jest zniszczona. Władze miasta podjęły decyzję o generalnym remoncie. Przed pożarem z mostu korzystało ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę.