Janusz Palikot przeprosił na blogu swoich wyborców za błędy popełnione przy tworzeniu Ruchu Palikota, a następnie Twojego Ruchu. Pisze: „Na koniec tego roku chcę przeprosić za błędy, które popełniłem w całej tej kadencji, która powoli zbliża się do końca.”

Polityk prowadzi swj blog w serwisie naTemat. W najnowszym wpisie wyliczył pięć błędów, za które przeprosił wyborców. Palikot pisze m.in. o koalicji z rządem ws. wydłużenia wieku emerytalnego, awanturze z Wandą Nowicką i zbyt ostrym ataku na kościół.

Za swój nawiększy błąd polityk uznał jednak buodwanie szerokiej koalicji na lewicy. Pisze: „Największym błędem moim i partii była decyzja o budowaniu szerokiego obozu politycznego z postkomunistyczną lewicą. Zarówno Europa Plus, jak i rozmowy z SLD ws. samorządu spowodowały, że utraciliśmy część (i to istotną) naszej wiarygodności! Niestety! Dziś wiem, że porozumienie z Kwaśniewskim, Kaliszem czy Millerem nie ma sensu. Ja i Twój Ruch jesteśmy partią zmiany, a nie władzy!’.

Palikot stwierdził również, że w krytyce kościoła przekroczył wszelkie granice: „W krytyce Kościoła przekroczyłem granice walki o świeckie państwo na rzecz walki z Kościołem. Nie na miejscu były wypowiedzi o dzieciach papieża i pedofilii biskupów. Bo choć wielu biskupów łamie prawo i niestety ma skłonności pedofilskie, to przecież nie dotyczy to każdego z nich!”.

Lider Twojego Ruchu odniósł się także do exodusu znanych polityków ze swojej partii. Pisze, że ci którzy opuścili szeregi partii zawiedli wyborców.