Impreza urodzinowa Radosława Sikorskiego pod lupą śledczych. Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła IAR, że prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem, dotyczącym przekroczenia uprawnień przez polityka PO.

Chodzi o przyjęcie urodzinowe byłego szefa MSZ, które wyprawiono w zeszłym roku w pałacyku Ministerstwa Obrony Narodowej w Helenowie. Osoba, która zawiadomiła prokuraturę, twierdzi, że impreza kosztowała 200 tysięcy złotych. "Z doniesienia nie wynikają szczegóły, musimy to sprawdzić. Z treści tego doniesienia możemy się jedynie domyślać, że chodziło o wydatkowanie pieniędzy z resortu MON w związku ze zorganizowaniem tych urodzin w pałacyku należącym do ministerstwa obrony narodowej "- mówi Katarzyna Calów-Jaszewska ze stołecznej Prokuratury Okręgowej.

Ponadto ta sama osoba złożyła dwa zawiadomienia dotyczące przekroczenia uprawnień przez Radosława Sikorskiego, gdy był szefem dyplomacji. Chodzi o wydawanie publicznych pieniędzy na rozliczanie ryczałtów za przejazdy samochodem prywatnym.

Reklama