Gołoledź sparaliżowała ruch kolejowy w Czechach. Prawie wszystkie pociągi stoją

2 grudnia 2014

Czeskie Koleje apelują do polskich podróżnych. Połączenia kolejowe z Czechami są praktycznie przerwane.

W związku z trwającą gołoledzią w całych Czechach zatrzymany został niemal w całości ruch kolejowy. Dlatego kierownictwo Czeskich Kolei zaapelowało do polskich podróżnych, aby w najbliższych co najmniej kilkunastu godzinach zrezygnowali z podróży pociągami przez Czechy. Dotyczy to między innymi połączenia w obie strony na trasie Warszawa - Wiedeń ekspresem Chopin. 

W całych Czechach służby drogowe i energetyczne walczą od wczorajszego wieczora ze skutkami gołoledzi. Nie jeżdżą pociągi, w większych miastach stoją tramwaje i trolejbusy. Tylko dziś do pracy i szkół nie dotarło ponad sto tysięcy ludzi. 

Pełne ręce pracy mają ortopedzi. Kilkaset osób złamało kończyny lub odniosło inne poważne obrażenia na skutek upadków na śliskich nawierzchniach. Doszło też do kilkuset bardzo poważnych wypadków i kilkunastu karamboli samochodów.

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.