Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplicki złożył dymisję - dowiedziała się IAR. Dymisja została przyjęta.

Kazimierz Czaplicki, jako sekretarz PKW, był jednocześnie szefem Krajowego Biura Wyborczego. Pełnił tę funkcję od 1991 roku.

Do dymisji dochodzi po zamieszaniu w związku z brakiem opublikowania oficjalnych wyników wyborów samorządowych przez Państwową Komisję Wyborczą. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do awarii systemu informatycznego, który miał zapewnić sprawniejsze zliczanie głosów. Z kolei wczoraj PKW poinformowała o włamaniu na jej stronę internetową.

Do tej pory PKW podała jedynie oficjalne wyniki wyborów wójtów burmistrzów, burmistrzów i prezydentów miast. Nadal nie ma pełnych rezultatów głosowania do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.

Według sondażu exit-poll Ipsos dla TVP Info, TVN24 i Polsatu, PiS zdobył 31,5 procent poparcia w głosowaniu do sejmików wojewódzkich. Drugie miejsce przypadło PO, która zanotowała wynik na poziomie 27,3 procent. Trzecie miejsce dla PSL z wynikiem 17 procent.