Koalicja PO- PSL trzyma się razem. Polskie Stronnictwo Ludowe chce zostać w sojuszu z Platformą Obywatelską. Teraz będziemy prowadzić rozmowy na poziomie samorządu - mówi IAR poseł PSL-u Krzysztof Borkowski.
Reklama

Jego zdaniem, doświadczenia z sejmu pokazują, że z PiS-em jest ciężko rozmawiać. Do tej pory na sali sejmowej PiS i PO były z założenia przeciwko sobie. Tego nie wolno przenosić do samorządu - dodaje Krzysztof Borkowski. Dlatego ludowcy chcą zostać w koalicji z PO.

Oczywiście ludowcy usiądą i do dyskusji i z PiS-em. Krzysztof Borkowski mówi, że w niektórych powiatach ludowcy mają szansę rządzić sami.

W rozmowie, z IAR wymienia powiaty siedlecki i łosicki. Gorzej jest w miastach do przyszłych wyborów parlamentarnych w 2015 roku musimy opracować nowy program w tym względzie - mówi polityk. Według niego PO i PSL kierują swoja ofertę do innego wyborcy, dlatego nie są dla siebie konkurencją. To daje szansę na kontynuowanie koalicji. Oczywiście są sprawy, które nas dzieliły i tu trzeba by coś zmienić- dodaje Krzysztof Borkowski.

Sztandarowy przykład to sprawa waloryzacji rent i emerytur. Dobrze, że PO dostało teraz żółtą kartkę, łatwiej pójdą rozmowy o współpracy- podsumowuje poseł.
Z nieoficjalnych wyników wyborów widać, że koalicja uzyskała w sumie 44 procent poparcia. Natomiast ugrupowania opozycyjne mają tylko 40 procent.