Sąd w całości uwzględnił wniosek prokuratora. Prezes i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy - poinformowała prokuratura okręgowa w Warszawie.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zajmował się wnioskami prokuratora od południa. Sprawa dotyczy korupcji przy organizacji siatkarskiego mundialu w Polsce. Mężczyźni zostali zatrzymani przez CBA.

Mirosław P. usłyszał zarzut przyjęcia od szefa firmy ochroniarskiej Cezarego P. korzyści majątkowej w wysokości 400 tysięcy złotych. Miał on przyjąć łapówkę w zamian za wpłynięcie na wybór firmy, która miała zabezpieczać mistrzostwa świata w siatkówce.

Reklama

Wiceprezesowi związku Arturowi P. przedstawiono dwa zarzuty - przyjęcia od Cezarego P. w dniu 22 września 2014 r. w Katowicach łapówki w wysokości 180 tysięcy złotych oraz przyjęcia w dniu 16 października 2014 r. w Warszawie korzyści majątkowej w kwocie 400 tysięcy złotych. Decyzję o wyborze firmy Cezarego P. podjęli wspólnie podejrzani Mirosław P. i Artur P. Zarzuty dla obydwu mężczyzn zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Szef firmy ochroniarskiej ze Śląska Cezary P. usłyszał zarzuty wręczenia łapówki wspomnianym członkom kierownictwa PZPS. Mężczyzna został już zwolniony, ale ma zakaz opuszczania kraju.