Na drogach trwa akcja "Znicz". Podsumowanie pierwszych dwóch dni akcji nie jest optymistyczne.

15 ofiar śmiertelnych i ponad 550 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców - tak w liczbach wygląda tegoroczny weekend Wszystkich Świętych

Jak podaje podinspektor Katarzyna Balcer z Komendy Głównej Policji - statystyki wypadków nie odbiegają od zwykłych dni, ale ostrożność jest konieczna. Z piątku na sobotę zginęło w wypadkach 8 osób, zatrzymano ponad 240 kierujących w stanie nietrzeźwym. Natomiast w sobotę Wszystkich Świętych doszło do 75 wypadków w których zginęło 7 osób , a 117 zostało rannych. Zatrzymano 310 osób prowadzących auta pod wpływem alkoholu.

Podinspektor Katarzyna Balcer podkreśla, że szczególnie zagrożeni na drodze są piesi nie noszący elementów odblaskowych. Jak zaznacza - poświadczają to statystyki ofiar śmiertelnych z wyjazdowego piątku: na 8 ofiar śmiertelnych 5 stanowili piesi, z których trzy osoby, nie mające elementów odblaskowych zginęły poza terenem zabudowanym, po zmroku.
Katarzyna Balcer przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu cmentarzy, gdzie ruch może być utrudniony.

Reklama

Nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych czuwa kilka tysięcy funkcjonariuszy w całej Polsce. Więcej patroli możemy spodziewać się przy samych cmentarzach. Akcja "Znicz" zakończy się w godzinach popołudniowych w poniedziałek.