Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie działu w jutrzejszym spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego. Spotkanie ma dotyczyć budowy pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział podczas wizyty w gminie Pawłów w Świętokrzyskiem, że nie przyjdzie na spotkanie, ponieważ nie został zaproszony. Nie zamierza też - jak się wyraził - brać udziału w komedii. Nawiązał do listu do prezydenta od części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, który według prawicowego portalu wpolityce, powstał... w Kancelarii Prezydenta.

Pod listem podpisało się około 30 przedstawicieli rodzin, między innymi Karolina Kaczorowska, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim oraz Izabella Sariusz-Skąpska, córka prezesa Federacji Rodzin Katyńskich Andrzeja Sariusza-Skąpskiego.

Bronisław Komorowski powiedział, że to bardzo ważny list oraz że z życzliwością zaangażuje się w idee budowy pomnika, który upamiętniłby wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej i przyczynił się do odbudowy poczucia wspólnoty.