Poparcia Rozenkowi udzielił lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. "Rozenek reprezentuje nową generację polityków, których Warszawa potrzebuje" - podkreślił.

"Chcę, aby Warszawa była rządzona uczciwie, sprawnie i ambitnie" - mówił Rozenek na konferencji prasowej przed stołecznym ratuszem. Powiedział, że prezydent Warszawy podczas najbliższej kadencji powinien się skupić na pomocy dzieciom i osobom starszym. Podkreślał, że uczciwiej, sprawniej i ambitniej powinny być zarządzane m.in. żłobki, przedszkola, szkoły, instytucje dbające o bezpieczeństwo zdrowotne, socjalne i aktywizację osób starszych.

"Warszawa powinna stać się aglomeracją na miarę XXI wieku i świecić przykładem dla całej Polski. Mamy nowy plan dla Warszawy" - dodał.

Poinformował, że komitet wyborczy wyborców Andrzeja Rozenka wystawi także kandydatów na radnych miasta i dzielnic. Z kolei komitet wyborczy Twojego Ruchu wystawi z kolei kandydatów na radnych sejmiku województwa mazowieckiego.

Rozenek pytany przez PAP, dlaczego nie startuje z list Twojego Ruchu, powiedział: "To jest odpowiedź na szereg postulatów i próśb, żeby stworzyć formułę możliwie najszerszą. Formuły partyjne zawężają (...) Każdy, kto zgadza się z naszym programem, a nie chce uczestniczyć w życiu partyjnym, będzie mógł go poprzeć".

Palikot zaznaczył, że rozwój miasta musi się opierać o nowe kompetencje związane z komunikacją społeczną, kapitałem społecznym, zarządzaniem wartościami niematerialnymi, zarządzeniem marką miasta. "Przy całych zasługach wcześniej Lecha Kaczyńskiego, a później Hanny Gronkiewicz-Waltz, czas na takich polityków jak Andrzej Rozenek - polityków z nowymi kompetencjami" - podkreślił Palikot.

Aleksandra Popławska z Twojego Ruchu poinformowała, że szczegółowe programy dla każdej dzielnicy Warszawy i okręgu są budowane na podstawie konsultacji z mieszkańcami.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Mieszkańcy Warszawy wybiorą 60 radnych miasta i 423 radnych dzielnic. (PAP)