Ukraińska armia rozpoczęła szturm na Ługańsk, znajdujący się w rękach prorosyjskich separatystów - donoszą rosyjskie media. Informacji o tym nie potwierdzają jednak źródła ukraińskie.

Rosyjska agencja Ria Nowosti, powołując się na relacje rebeliantów, pisze, że atak na miasto rozpoczął się od południa i zachodu. Według tych doniesień, na przedmieściach Ługańska wybuchły starcia, ukraińska armia rzuciła do walki około 70 czołgów. Szef separatystów w regionie Igor Strelkow mówił też o lądowaniu w mieście ukraińskich sił specjalnych.

W kwietniu, po zajęciu przez wojska rosyjskie Krymu, ukraińska armia rozpoczęła operację wojskową na wschodzie kraju. Chodzi o odbicie miast regionu z rąk separatystów, szkolonych i zbrojonych przez Moskwę.

Rano na rosyjskie miasteczko Donieck, położone przy granicy z Ukrainą. spadło kilka pocisków. Zniszczone zostały dwa budynki. Jeden z pocisków wybuchł w przydomowym ogrodzie. W wyniku tej eksplozji zginął 47-letni mężczyzna, a dwie kobiety zostały ranne. Agencja ITAR-TASS informowała wcześniej, że pocisk został wystrzelony z terytorium Ukrainy. Zaprzeczają temu jednak władze w Kijowie.