Zdaniem wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna próby zjednoczenia prawicy podejmowane przez PiS mają na celu "przetrawienie do końca przystawek" jakimi dla PiS-u mają być, według polityka PO, Solidarna Polska i Polska Razem Jarosława Gowina.

- Myślę, że przytuli ich tak, że oddech stracą chłopaki i będą mieli kłopot z oddychaniem przez długie, długie miesiące - stwierdził Neumann na antenie TVP Info mówiąc o ewentualnym porozumieniu PiS-u z partiami Ziobry i Gowina.

Polityk krytycznie ocenia też wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska złożony w Sejmie przez PiS. Jego zdaniem Kaczyński "ośmieszył instytucję konstruktywnego wotum nieufności" składając wniosek o jego głosowanie tuż po tym, jak Sejm udzielił Tuskowi wotum zaufania. - Składanie natychmiast potem wniosku o wotum nieufności, zgłaszając po raz kolejny prof. (Piotra) Glińskiego (jako kandydata na premiera), to już taka sadystyczna zabawa prezesa - ocenił.

- Logika postępowania prezesa Kaczyńskiego jest trudna do śledzenia, on ma swoje przemyślenia, które realizuje z różnym skutkiem - podsumował Neumann.