Policjanci z Łęczycy na polecenie prokuratury zatrzymali rodziców zastępczych i ich córkę, podejrzanych o znęcanie się nad pięciorgiem podopiecznych dzieci.

59-letni mężczyzna, 54-letnia kobieta i ich 20-letnia córka usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Z ustaleń prokuratury wynika, że dzieci były bite i wykorzystywane seksualnie od października 2012 roku. Opiekunowie bili dzieci pięściami i pasem po plecach i twarzy. Używali przy tym wulgarnych słów. Sprawa wyszła na jaw, gdy dzieci postanowiły opowiedzieć o sprawie podczas rozmowy z pedagogiem szkolnym, a ten przekazał informację do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy.

Cała trójka zatrzymanych przez policję nie stawiała oporu, choć widać było zaskoczenie działaniami policji. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pedofilii oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi. 59-latek i jego żona nie przyznają się do zarzutów. Do winy przyznała się natomiast ich 20-letnia córka. Zarówno jej i jej ojcu grozi 12 lat więzienia. Kobiecie grozi 5 lat. Prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie wobec wszystkich aresztu tymczasowego jako środka zapobiegawczego.