"Nie mam wrażenia, że to będzie klęska wyborcza PO, ale wiele będzie zależało od frekwencji" - tak Grzegorz Schetyna mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o zbliżających się wyborach do europarlamentu. "Mówiąc o braku woli walki, chcę zmobilizować PO. Duża partia potrzebuje czasu żeby się obudzić" - uważa

Schetyna przekonywał, że "w Polsce lokalnej kampania wyborcza nie wygląda tak, jak powinna" i że "nie ma atmosfery wyborczej". "Trzeba zrobić wszystko, żeby tych wyborów nie przegrać"- dodaje.

"PO potrzebuje nowego początku. Ten początek zacznie się od tych wyborów" - zapowiada.

Grzegorz Schetyna prognozuje, że w tych wyborach PO osiągnie "punkt, dwa punkty przewagi nad PiS".

Pytany o możliwość wyrzucenia go z partii, odpowiada: "Wyrzucą mnie z PO? Dlaczego? Ja nie mam zarzutów w niemieckiej prokuraturze" i dodaje: "Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł dla PO".

Grzegorz Schetyna był także pytany o to, czy wyobraża sobie PO bez Tuska. „Dzisiejszej PO nie ma bez Tuska. To nie do wyobrażenia dzisiaj” - odpowiedział Schetyna. A czy wyobraża sobie PO bez Schetyny? „Dziś PO to partia Tuska. Wszyscy inni są obok” - tłumaczył.

Pytany o celebrytów na listach wyborczych PO, odpowiedział: „Zawsze mnie to trochę martwi. Jest mi trochę głupio. Trzymam kciuki żeby nie było więcej wpadek”.