Polscy księża ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze przy okazji kanonizacji Jana Pawła II. Przed zaplanowanymi na niedzielę uroczystościami w Rzymie pojawiły się fałszywe wejściówki na mszę do Watykanu.

Msza kanonizacyjna Jana Pawła II i Jana XXIII pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpocznie się w niedzielę o 10.00. Pielgrzymi będą wpuszczani na plac świętego Piotra od 5.30 rano, a najlepsze miejsca zajmą ci, którzy zjawią się pierwsi. Można się zatem spodziewać, że już od sobotniego wieczoru chętni będą okupować sąsiadujące z Watykanem uliczki, czekając na otwarcie bramek na plac.

W Rzymie pojawili się już jednak oszuści, którzy próbują sprzedawać płatne wejściówki na mszę. Polscy księża apelują, by nie kupować takich fałszywych zaproszeń. „Prefektura Domu Papieskiego już kilka miesięcy temu informowała, że nie ma kart wstępu na plac świętego Piotra na uroczystości kanonizacyjne. Omijajmy tych ludzi. To są oszuści“ - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem ksiądz Piotr Studnicki z polskiego kościoła świętego Stanisława w Rzymie.

Jak informuje z Rzymu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, trudno przewidzieć, ile osób pojawi się na mszy kanonizacyjnej w niedzielę. Włoskie i watykańskie szacunki wahają się od 800 tysięcy do kilku milionów osób.

Reklama

Wiadomo, że na placu i na okolicznych ulicach nie dla wszystkich starczy miejsc, dlatego w siedmiu dodatkowych punktach w Rzymie zostaną ustawione telebimy. Jeden z nich stanie na Piazza Navona, gdzie relacja będzie prowadzona po włosku i po polsku. Bezpośrednią transmisję z uroczystości kanonizacyjnych po polsku przeprowadzą także wspólnie Polskie Radio oraz Radio Watykańskie.