Zderzenie pociągów w Warszawie na stacji Wesoła. Opóźnienia mogą sięgać kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Komisja do spraw wypadków kolejowych zezwoliła na otwarcie ruchu na jednym z torów.

Utrudnienia w ruchu kolejowym w stolicy mniejsze, niż szacowano wcześniej. Rano na stacji Warszawa Wesoła, doszło do zderzenia dwóch pociągów. Po kilku godzinach komisja do spraw wypadków kolejowych zezwoliła na otwarcie ruchu na jednym z torów kolejowych trasy Warszawa Wesoła - Sulejówek Miłosna. Rano doszło tam do zderzenia dwóch pociągów.

Służbom udało się rozłączyć skład Szybkiej Kolei Miejskiej od pojazdu Kolei Mazowieckich. Ten pierwszy został już przetransportowany z miejsca wypadku. Dzięki temu można było wznowić ruch po jednym torze - tłumaczy rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, Maciej Dutkiewicz. Dotyczy to jednak tylko kursowania kolei miejskiej i podmiejskiej. Ruch pociągów dalekobieżnych nadal odbywa się przez objazd w Otwocku.

Jak informuje Straż Pożarna, ranna w wypadku została pasażerka jednego z pociągów. Starszy aspirant Leszek Borlik z Państwowej Straży Pożarnej powiedział IAR, że informacja o zderzeniu dotarła przed godziną 6. Po kilku minutach strażacy byli na miejscu. Wszyscy pasażerowie wydostali się ze składu samodzielnie, oprócz jednej osoby która wymagała opieki medycznej. Jak mówił, składy poruszały się wprawdzie z niewielką prędkością, ale siły zderzenia spowodowały spiętrzenie ostatniego wagonu. Strażacy zabezpieczyli odcinek toru i oświetlili miejsce wypadku , by pracować mogły inne służby.

Jak mówi IAR Maciej Dutkiewicz PKP PLK, na razie postawiono na szyny wózek uszkodzonego pociągu Kolei Mazowieckich. Oba składy zostaną rozłączone z pomocą dodatkowej lokomotywy. Później pociąg Szybkiej Kolei Miejskich zostanie wycofany i wtedy właśnie na kilkanaście minut zostanie wstrzymany ruch kolejowy między stacjami Warszawa Rembertów i Sulejówek Miłosna. Pierwotnie ruch miał być wstrzymany na godzinę, jednak nie będzie takiej konieczności.

Komisja do spraw wypadków kolejowych bada przyczynę porannego zderzenia dwóch pociągów w okolicy stacji Warszawa Wesoła.

Na kilka godzin zamknięto trasę z Rembertowa do Sulejówka. Zamknięcie ruchu było niezbędne do zbadania toru i zabezpieczenia obydwu pociągów. "Prace oznaczają zmiany w kursowaniu pociągów na trasie ze stolicy do Mińska Mazowieckiego i dalej, do Siedlec" - zapowiada rzeczniczka Kaolei Mazowieckich, Donata Nowakowska. Część pociągów z tej trasy będzie odwołana. Kursująca komunikacja zastępcza to autobusy oznaczone literą "Z". Ruch na trasie między Sulejówkiem a Rembertowem ma zostać przywrócony po południu.