Uczestnicy Euromajdanu chcą zawieszenia rozmów z władzą. Taką uchwałę przyjęto w nocy na kijowskim placu Niepodległości. Przywódcy opozycji zapowiadają jednak, że negocjacje będą kontynuowane.

Zgromadzeni na placu ludzie ze sceptycyzmem przyjęli wynik wczorajszych rozmów opozycji z władzami. Przegłosowali uchwałę o "wyjściu z rozmów z władzą w sytuacji, gdy walczy ona z opozycją, a nasi bracia pozostają uwięzieni". Postanowiono też rozszerzyć terytorium Euromajdanu tak, aby objęło ulicę Hruszewskiego, na której dochodziło ostatnio do starć z milicją.

Przywódca partii Ojczyzna Julii Tymoszenko, Arsenij Jaceniuk, zapowiedział jednak, że rozmowy będą dzisiaj kontynuowane. W nocy MSW oraz Prokuratura Generalna oświadczyły, że milicja nie będzie siłą rozpędzać uczestników protestów na Majdanie, a także nie będzie ich potem zatrzymywać. Prokuratura zapewniła przy tym, że osoby już zatrzymane będą wypuszczone z aresztów i na proces będą oczekiwać w domu. Warunkiem jest jednak to, aby demonstranci opuścili prowadzącą do dzielnicy rządowej ulicę Hruszewskiego. Manifestanci nie chcą się na to zgodzić w obawie, że władze nie dotrzymają obietnic.