Opozycja atakuje wicepremier Elżbietę Bieńkowską. Powodem jest trudna sytuacja na kolei i wczorajsza wypowiedź Pani minister, która tłumacząc duże opóźnienia na PKP powiedziała "sorry, taki mamy klimat".

Rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej Dariusz Joński twierdzi, że Elżbieta Bieńkowska jest nieprzygotowana do zarządzania dużym ministerstwem. "Superpremier zaliczyła superwtopę i nie jest w stanie za to przeprosić" - powiedział Joński. Rzecznik SLD dodał, że jego klub złoży wniosek o posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury w sprawie sytuacji na kolei z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej. "Sorry, ale taki mamy obowiązek" - skwitował ironicznie Joński.

Donald Tusk przeprosił za wypowiedź minister Bieńkowskiej i stwierdził, że powinna staranniej dobierać słowa. Jednak Elżbieta Bieńkowska powiedziała, że nie wstydzi się swoich wczorajszych słów.

Wczoraj z powodu oblodzenia trakcji kolejowej wiele pociągów zanotowało opóźnienia. Najwięcej kłopotów mieli podróżni jadący przez województwo świętokrzyskie i wielkopolskie. PKP podaje, że 82 pociągi miały ponad godzinne opóźnienia.