Chcą zmienić europejski ład od środka. Ruch Narodowy ogłosił dziś start w nachodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na czele sztabu wyborczego stanie Krzysztof Bosak. Były poseł Ligi Polskich Rodzin zapowiedział, że Ruch Narodowy wystawi kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, wkrótce też zostanie zaprezentowany program wyborczy. Będzie się on koncentrować wokół wątku walki o polski interes narodowy na każdym polu.

Liderzy Ruchu mówią o pięciu podstawowych wątkach programu. Po pierwsze chodzi o polską narrację historyczną na forum unijnym, w tym walkę z hasłami o "polskich obozach śmierci" w czasie II wojny światowej. Będzie też walka z ideologią gender, pakietem klimatycznym i unijnym federalizmem. Narodowcy chcą się też upomnieć o prawa Polaków na Litwie oraz lepsze warunki dla naszej emigracji zarobkowej.

Kampania wyborcza Ruchu Narodowego zostanie sfinansowana przede wszystkim z dobrowolnych składek. Jeden z liderów Ruchu Narodowego Robert Winnicki uważa, że ugrupowanie ma bardzo duży kapitał w postaci zaangażowanych ludzi, co było widać chociażby przy kolejnych Marszach Niepodległości.

Ruch Narodowy przedstawił dziś kilku swoich liderów, którzy staną na czele list wyborczych. Oprócz Krzysztofa Bosaka i Roberta Winnickiego będą to Artur Zawisza, Witold Tumanowicz i Marian Kowalski. Wspólny start z Ruchem zapowiedziała też Unia Polityki Realnej.