Władze w Kijowie nie rezygnują z integracji europejskiej. Tak przynajmniej przekonywał szefa polskiej dyplomacji ukraiński premier. Radosław Sikorski rozmawiał z Mykoła Azarowem podczas trwającego w Kijowie szczytu OBWE.

Po spotkaniu Radosław Sikorski w krótkiej rozmowie z dziennikarzami mówił, że ukraiński premier uspokaja europejskich przywódców: "Pan premier zapewnił nas, że Ukraina nie zeszła i nie zejdzie ze ścieżki europejskiej, ale przedstawił skalę trudności, z jakimi się boryka" - powiedział Sikorski.

Gospodarka ukraińska boryka się teraz z poważnymi problemami. W tym roku u naszych wschodnich sąsiadów zostanie odnotowana recesja. PKB spadnie o pół procent.

W rozmowach z premierem Ukrainy Radosławowi Sikorskiemu towarzyszył szwedzki minister spraw zagranicznych. Carl Bild powiedział jedynie dziennikarzom, że Ukrainie "bez rozwiązania politycznego kryzysu nie uda się powrócić na europejską ścieżkę."

Po południu szef polskiej dyplomacji ma spotkać się jeszcze z liderami ukraińskiej opozycji. Wieczorem zaplanowano konferencję prasową.