Kuria Diecezji Łowickiej przeprasza ofiary księdza Sławomira S. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej skazał go na 8,5 roku więzienia za wykorzystanie seksualne pięciu chłopców.

Dziś na stronie internetowej diecezji łowickiej -w której ksiądz Sławomir S. był proboszczem- pojawiły się przeprosiny. "Czyny, za które ksiądz został skazany nie powinny mieć miejsca.(...) Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego diecezji księdza Piotra Karpińskiego.

Rzecznik poinformował IAR, że Kuria zdecydowała się jedynie na wydanie pisemnego oświadczenia natomiast nie udziela żadnych komentarzy.

Kura zwraca uwagę ,że natychmiast po pojawieniu się zarzutów odsunęła księdza Sławomira S. od pracy duszpasterskiej i odwołała go z funkcji proboszcza w Szczukach. Kościół współpracował w tej sprawie ze służbami świeckimi. Poinformowano również Watykan. Na koniec kuria zapewnia, że poszkodowani mogą liczyć na pomoc duszpasterską i terapeutyczną.

Reklama

Zdaniem Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej ksiądz Sławomir S. miał wykorzystywać seksualnie pięciu chłopców poniżej piętnastego roku życia. Miało do tego dochodzić w latach 2002 - 2009. Zaraz po wyroku mecenas skazanego duchownego zapowiedział,że złoży apelację. W sądzie pozytywnie o byłym proboszczu mówili jego parafianie.