Czy uda się pogodzić skłóconych działaczy dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej? Takie zadanie stoi przed nowym szefem partii w regionie Jackiem Protasiewiczem.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski nie ukrywa w rozmowie z Radiem Wrocław, że sprawa nie jest łatwa. Jego zdaniem, Jacek Protasiewicz będzie musiał "zasypać doły" i "skrócić dystans" między jego sympatykami a zwolennikami Grzegorza Schetyny.

Sam Protasiewicz mówi Radiu Wrocław, że chce posklejać Platformę - na początek podtrzymuje propozycję wejścia do zarządu regionu dla Grzegorza Schetyny. Zależy mu na tym, by "rozhuśtane emocje" uspokoić i zapewnić o dobrych intencjach stronę przegraną. Nie wiadomo co na to Grzegorz Schetyna. Do spotkania byłego i obecnego szefa dolnośląskiej PO ma dojść po weekendzie.

Po wygranej Jacka Protasiewicza z Grzegorzem Schetyną podział w Platformie jest coraz bardziej widoczny. Zwłaszcza po tym jak w mediach pojawiło się nagranie, na którym jeden z posłów PO proponuje delegatowi na zjazd wyborczy dolnośląskiej PO posadę za głos oddany na Jacka Protasiewicza.