Na stadion bez racy i kibicowskiej "sektorówki"? Na początku przyszłego roku ministerstwo spraw wewnętrznych przedstawi zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Choć urzędnicy do końca grudnia mają zakończyć analizę zmian, to szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz powiedział w Krakowie, że będą one głównie dotyczyły organizacji imprez sportowych. "Naszym zdaniem liczba osób, od której zaczyna się impreza masowa powinno być o wiele mniejsza, a nie jak teraz: tysiąc. Ustawa powinna obejmować przejazdy kibiców, czy użycia środków pirotechnicznych i sektorówek na stadionach”- mówił minister.

Zmiany będą dotyczyły również przepisów o służbach porządkowych obecnych na stadionach. "Nie może być takich przypadków, jakie się ostatnio zdarzały, że służby porządkowe odmawiają interwencji na stadionie. Musi się to wiązać z jakąś sankcją.” - zaznaczał szef MSW.

Nowelizacja ustawy o organizacji imprez masowych będzie jeszcze dyskutowana z klubami sportowymi i policją. Urzędnicy sprawdzą m.in. informacje na temat dotychczasowego sposobu zabezpieczania imprez, na których pojawia się więcej niż tysiąc osób.