Do Moskwy przyleciał dziś ojciec Edwarda Snowdena - Lon Snowden. To pierwsze odwiedziny krewnych byłego analityka CIA, od czasu gdy dostał w Rosji tymczasowy azyl.

Gdzie mieszka Snowden i czym się zajmuje, nie wie nikt oprócz wąskiego grona osób dbających o jego bezpieczeństwo. Ojciec byłego analityka po przylocie do Moskwy zapewnił, że wierzy w niewinność syna i sprawiedliwość gwarantowaną przez amerykańską konstytucję.„Jestem jego ojcem, kocham go i chcę, żeby był bezpieczny” - powiedział Lon Snowden telewizji Rossija24.

Adwokat byłego analityka CIA Anatolij Kuczerena oświadczył, że Snowden żyje bardzo skromnie, bo tylko na tyle pozwalają mu prywatne oszczędności. W najbliższym czasie Amerykanin będzie próbował znaleźć w Rosji pracę.

Edward Snowden ujawnił, że jego pracodawca sięga po dane internautów prosto na serwery wielkich gigantów sieci, w ramach tzw. projektu PRISM. Po czym zbiegł ze Stanów Zjednoczonych. Od czerwca do sierpnia przebywał w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo. 1 sierpnia władze Rosji przyznały mu roczny azyl odmawiając jego wydania Stanom Zjednoczonym, które oskarżają go o szpiegostwo.