Edward Snowden, który po ujawnieniu tajnego programu inwigilacji prowadzonego przez amerykańskie służby specjalne znalazł schronienie w Rosji, zaczyna pracę. Jego adwokat powiedział agencji RIA, że Snowden będzie pracował dla popularnego rosyjskiego portalu internetowego. "Edward zaczyna w listopadzie"- poinformował Anatolij Kuczerena. Nie chciał jednak podać nazwy pracodawcy z powodów bezpieczeństwa.

30-letni Amerykanin pracował dla Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA). Zdecydował się ujawnić szczegóły o projekcie PRISM, polegającym na masowym monitorowaniu skrzynek mailowych, połączeń telefonicznych obywateli oraz serwisów społecznościowych. Waszyngton oskarża Snowdena o szpiegostwo. W czerwcu, w trosce o swoje bezpieczeństwo, uciekł on ze Stanów Zjednoczonych i z Hongkongu dotarł do Rosji. Tam w sierpniu otrzymał tymczasowy azyl. Nie wiadomo dokładnie, gdzie na terenie Federacji Rosyjskiej przebywa Edward Snowden.

Dziś jeden z rosyjskich portali plotkarskich - Life News - opublikował zdjęcie, na którym ma widnieć Amerykanin podczas wycieczki statkiem. Redakcja informuje, że zapłaciła za nie ponad 100 tysięcy rubli, czyli około 9,5 tysiąca złotych. Wcześniej umieszczono w sieci zdjęcie mężczyzny wyglądającego jak Snowden, pchającego wózek z zakupami.