To jest Twój Ruch - krzyczał ze sceny Janusz Palikot. Ogłosił tym samym powstanie nowego ugrupowania politycznego. W jego skład, oprócz Ruchu Palikota, wchodzą: Europa Plus, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Unia Demokratyczna czy Polska Partia Pracy.

Zdaniem Adama Hofmana z Prawa i Sprawiedliwości zmiana w Ruchu Palikota nie ma żadnego sensu. Ta partia i tak w przyszłych wyborach nie przekroczy progu wyborczego.

Wojciech Olejniczak uważa, że to tylko lifting wyglądu i programu politycznego. Zdaniem polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej trudno będzie tym przekonać do siebie wyborców. Chodzi szczególnie o liberalne elementy programu.

Tadeusz Cymański nie wierzy w ostateczny sukces Twojego Ruchu. Nawet młodzi ludzie się odwracają od Palikota. Jego zdaniem zauważyli, że tak naprawdę to ugrupowanie nie ma im nic do zaoferowania.

Jacek Protasiewicz uważa, że ta zmiana była Ruchowi Palikota bardzo potrzebna. Zauważono, że samo nazwisko lidera nie jest atutem, a obciążeniem. Jest to jednak nadal jeden krok w tył, gdyż liderem ugrupowania nadal będzie Janusz Palikot.

Według zapowiedzi liderów nowego ugrupowania, Twój Ruch stawia na młodych. Chce wykorzystywać środki unijne na tworzenie nowych miejsc pracy i wprowadzanie nowoczesnych technologii. Chce też zlikwidować ZUS, a wprowadzić emerytury obywatelskiej, płacone z budżetu. Ruch zamierza też zmienić działanie państwa tak, aby nie kontrolowało obywateli, ale im pomagało.