- Szkoda kraju i jego dorobku - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz w Radiu ZET, komentując możliwość powrotu PiS do władzy. - Kaczyński mówi, że jak dojdzie do władzy, to wymieni polskie państwo. Zmieni prokuraturę, zmieni służby, zmieni administrację. Obawiam się, że na końcu tego procesu będzie chciał sobie zmienić także naród - mówił minister spraw wewnętrznych w audycji "Gość Radia ZET".

- Zmieni też politykę wobec Rosji. Teraz mamy pełzającą i na kolanach - przypomniała Monika Olejnik.

- Znam te wypowiedzi. Mam nadzieję, że Polacy nie będą musieli na sobie testować skutków polityki międzynarodowej Jarosława Kaczyńskiego. Szkoda kraju i jego dorobku - odpowiedział Sienkiewicz.

"Konferencja naukowa ws. Smoleńska? Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie"

Reklama

Monika Olejnik pytała również o propozycję prof. Michała Kleibera, który planuje zorganizować debatę ekspertów Antoniego Macierewicza z członkami komisji Jerzego Millera. - Mam nadzieję, że do niej nie dojdzie - powiedział Sienkiewicz. - Nie mamy do czynienia z porównywaniem wiedzy, mamy do czynienia z demagogią i wiedzą. Zderzenie demagogii i wiedzy jest zawsze dość niesmacznym widowiskiem - ocenił Sienkiewicz.