Warszawiacy zapłacą za bilety komunikacji miejskiej mniej niż osoby, które nie płacą podatków w stolicy. Plany ratusza w tej kwestii ujawniła w radiowej Jedynce Hanna Gronkiewicz-Waltz. Osoby, które płacą podatki w stolicy, będą mogły uzyskać kartę warszawiaka. Będzie ona uprawniać do otrzymania zniżki na bilety.

Prezydent Warszawy ma wkrótce przedstawić radzie miasta zmiany w cenniku biletów. Bilet jednorazowy ma zostać zlikwidowany. W zamian będzie można kupić bilet 75-minutowy, który będzie uprawniał do przejazdów różnymi środkami transportu.

Wysokie ceny biletów i zmniejszenie liczby linii komunikacyjnych to jeden z argumentów za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz przygotowała Warszawska Wspólnota Samorządowa burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

Akcja zbierania podpisów była prowadzona pod hasłem "Warszawy nie stać na Hannę Gronkiewicz-Waltz!". Samorządowcy zarzucają prezydent Warszawy: druzgocące cięcia w oświacie, skandalicznie wysokie stawki za wywóz śmieci - kilkakrotnie wyższe niż w innych miastach.

WSS podkreśla również, że w Warszawie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz doszło do gigantycznego rozrost administracji. Miasto ma ponad 20 pełnomocników - o połowę więcej niż Wrocław, Poznań i Kraków razem wzięte. Wnioskodawcy krytykują też słaby nadzór nad inwestycjami: przedłużającą się budowę drugiej linii metra, ogromne koszty budowy Stadionu Narodowego, marnowanie milionów złotych na projekty budowlane, które nigdy nie powstały.