Warszawskie metro już bez utrudnień. Od rana przywrócono kursowanie pociągów na całej linii. Teraz, bez przesiadki można dojechać z Ursynowa na Młociny.

Przez prawie dwa miesiące były zamknięte dwie stacje; Centrum i Świętokrzyska. Powodem była budowa łącznika między pierwszą a budowaną właśnie drugą linią.

Pierwszym pociągiem, który wyjechał o godzinie piątej rano ze stacji Kabaty, pojechała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tłumaczyła, że w ten sposób informacja o zakończeniu utrudnień szybciej dotrze do zainteresowanych. Na stacji Centrum pasażerowie mogą dziś liczyć na kawę, zafundowaną przez Metro Warszawskie.

Zakończona właśnie budowa łącznika to jeden z elementów integracji pierwszej i drugiej linii. Na stacji Świętokrzyska zbudowano z kolei antresolę, dzięki której pasażerowie będą mogli bez wychodzenia na powierzchnię przejść z pierwszej do drugiej linii. Budowa centralnego odcinka ma się zakończyć w październiku 2014 roku.

Potem zaczną się odbiory techniczne. Mogą one potrwać nawet kilka miesięcy. W tej chwili stołeczni urzędnicy nie potrafią dopowiedzieć na pytanie, kiedy pasażerowie będą mogli korzystać z nowego odcinka.